Czy pocałunek coś znaczy? Różne rodzaje pocałunków

Całowanie to intymna forma wyrażania uczuć i emocji, która z zasady jest przyjemna. Jednak niektóre osoby, szczególnie te mniej doświadczone, mogą w ten sposób odbierać wiele mylnych sygnałów. Pocałunek nie zawsze oznacza to samo, ważny jest także kontekst, czyli w skrócie „gdzie”, „kiedy” i „kto”. Czy pocałunek rzeczywiście coś znaczy?

Czy całowanie się to deklaracja miłości?

Odpowiedź na to pytanie jest bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać. W naszym kręgu kulturowym pocałunek w usta pokazuje, że jesteście kimś więcej niż przyjaciółmi. Oczywiście są wyjątki, ale w większości przypadków pocałować to tak, jakby powiedzieć: „między nami zaiskrzyło”.

Jednak osoby, którym pocałunki zdarzają się częściej, nie przywiązują do nich aż tak wielkiej wagi. Fakt, że pociągasz drugą osobę na tyle, by chciała się z Tobą całować, nie gwarantuje jeszcze jej otwartości na związek.

Choć każda sytuacja jest inna, istnieją pewne wskaźniki, o których warto pamiętać. To był tylko jeden pocałunek? Miałeś wrażenie, wszystko miało miejsce w pośpiechu, czy może wręcz przeciwnie? Pamiętaj, aby zadać sobie pytanie, jak czułeś się po pocałunku – czy było to dla Ciebie niekomfortowe, czy też czułeś całkowitą błogość?

rodzaje-pocalunkow

Ważne jest zachowanie po pocałunku

Wyraźnym znakiem, że pocałunek znaczył coś dla drugiej osoby, jest znacząca zmiana w jego zachowaniu. Trudno to jednoznacznie zdefiniować, ale z pewnością dostrzeżesz, że coś się zmieniło.

Może słucha Cię uważniej. Może uśmiecha się do Ciebie za każdym razem, gdy Cię widzi, a po jego oczach widać, że patrzy na Ciebie inaczej.

Możliwe, że Twoi znajomi zauważyli to samo i zadają Ci pytania na jego temat. W sumie wydaje się, że jesteś jedyną osobą, którą traktuje w ten sposób.

To wyraźny znak, że pocałunek coś znaczył. W przeciwnym razie nadal traktowałby Cię tak samo, jak wcześniej.

Nie wiesz, czy Wasze ostatnie spotkanie przebiegło tak, jak sobie tego życzysz? Dokładnie przyjrzyj się wszystkim sygnałom i oceń, czego możesz spodziewać się po tej relacji!

Marcin

Marcin

Na co dzień analityk danych oraz pół-zawodowy piłkarz lokalnej drużyny. Natomiast w wolnym czasie tworzy blog o relacjach damsko-męskich oraz chętnie pomaga użytkownikom tej społeczności. Prywatnie fan wspinaczki górskiej oraz wykwintnego jedzenia.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Najlepsze portale randkowe
Logo
Enable registration in settings - general