Całowanie to intymna forma wyrażania uczuć i emocji, która z zasady jest przyjemna. Jednak niektóre osoby, szczególnie te mniej doświadczone, mogą w ten sposób odbierać wiele mylnych sygnałów. Pocałunek nie zawsze oznacza to samo, ważny jest także kontekst, czyli w skrócie „gdzie”, „kiedy” i „kto”. Czy pocałunek rzeczywiście coś znaczy?
Czy całowanie się to deklaracja miłości?
Odpowiedź na to pytanie jest bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać. W naszym kręgu kulturowym pocałunek w usta pokazuje, że jesteście kimś więcej niż przyjaciółmi. Oczywiście są wyjątki, ale w większości przypadków pocałować to tak, jakby powiedzieć: „między nami zaiskrzyło”.
Jednak osoby, którym pocałunki zdarzają się częściej, nie przywiązują do nich aż tak wielkiej wagi. Fakt, że pociągasz drugą osobę na tyle, by chciała się z Tobą całować, nie gwarantuje jeszcze jej otwartości na związek.
Choć każda sytuacja jest inna, istnieją pewne wskaźniki, o których warto pamiętać. To był tylko jeden pocałunek? Miałeś wrażenie, wszystko miało miejsce w pośpiechu, czy może wręcz przeciwnie? Pamiętaj, aby zadać sobie pytanie, jak czułeś się po pocałunku – czy było to dla Ciebie niekomfortowe, czy też czułeś całkowitą błogość?
Ważne jest zachowanie po pocałunku
Wyraźnym znakiem, że pocałunek znaczył coś dla drugiej osoby, jest znacząca zmiana w jego zachowaniu. Trudno to jednoznacznie zdefiniować, ale z pewnością dostrzeżesz, że coś się zmieniło.
Może słucha Cię uważniej. Może uśmiecha się do Ciebie za każdym razem, gdy Cię widzi, a po jego oczach widać, że patrzy na Ciebie inaczej.
Możliwe, że Twoi znajomi zauważyli to samo i zadają Ci pytania na jego temat. W sumie wydaje się, że jesteś jedyną osobą, którą traktuje w ten sposób.
To wyraźny znak, że pocałunek coś znaczył. W przeciwnym razie nadal traktowałby Cię tak samo, jak wcześniej.
Nie wiesz, czy Wasze ostatnie spotkanie przebiegło tak, jak sobie tego życzysz? Dokładnie przyjrzyj się wszystkim sygnałom i oceń, czego możesz spodziewać się po tej relacji!